




Our Before and Afters
See first hand the impact that our Edible Health products can have on your health and wellbeing!
Our Reviews
-
Anna's Eczema Hands
Read Anna's StoryFor years Anna suffered the pain of eczema on her hands. Collagen delivered a remarkable result, making her hands look better & healthier than she thought possible.
-
Emma's Thinning Hair
Read Emma's StoryHair supplements, hair growth products, food for healthy hair; Emma tried the lot. It was only once she started using collagen that her hair began to feel thicker.
-
Mark's Surgery Recovery
Read Mark's StoryMark used our Collagen products to help recover from a near-fatal leg infection and major surgery. It is amazing to see Collagen helping inner health as well as the appearance of the skin!
Collagen Products Reviewed
-
Hydrolysed Bovine Collagen Powder
Regular price From 197,00 DKKRegular priceUnit price perOur beloved best-seller. 100% hydrolysed bovine collagen to support optimal well-being
-
Hydrolysed Marine Collagen Powder
Regular price From 270,00 DKKRegular priceUnit price perOur pescatarian preference. 100% hydrolysed marine collagen to support optimal well-being.
-
Bovine Collagen Powder 2 x 1kg Refill Pouches
Regular price 788,00 DKKRegular priceUnit price perBovine collagen powder for hair, skin, nails, joints, pain, inflammation, bones, gut health,...
-
Bovine Collagen 400g Tub + Marine Collagen 400g Tub Bundle
Regular price 438,00 DKKRegular priceUnit price perIdeal for those who consume both Bovine and Marine collagen
-
Example product title
Regular price 19,99 DKKRegular priceUnit price per -
Example product title
Regular price 19,99 DKKRegular priceUnit price per -
Example product title
Regular price 19,99 DKKRegular priceUnit price per -
Example product title
Regular price 19,99 DKKRegular priceUnit price per
-
Example product title
Regular price 19,99 DKKRegular priceUnit price per -
Example product title
Regular price 19,99 DKKRegular priceUnit price per -
Example product title
Regular price 19,99 DKKRegular priceUnit price per -
Example product title
Regular price 19,99 DKKRegular priceUnit price per
